MDNA

21. march 2012 at 10:47 | Patw
MADONNA je zpět s novým albem "MDNA"


NT: MDNA jako album do sebe přes všechny obavy skvěle pasuje!

GIRL GONE WILD 8/10
Madonna ví jak udělat taneční pecku. Spojení s duem Benassi té písni svědčí. Rozhodně je to jedna z nejtanečnějších písní na albu.

GANG BANG 10**/10 (chtěl jsem dát 30/10)
Neskutečná skladba. Pochmurná melodie a depresivně pozitivně znějící text. Smrtelná kombinace. Píseň pomalu graduje. Každým refrénem se píseň vyhoupne o stupeň víš, melodie sílí a Madonnin hlas přidává na hrubosti. Konec písně je famózní - už od té část kdy M říká "over and over and over......", každým overem její hlas roste na hlučnosti a "drive bitch" Madonna už křičí.

I´M ADDICTED 10/10
Není to MDNA ale MDMA - Madonna přirovnává závislost na lásce k extázi. Perfektní píseň. Podobně jako u Gang Bangu píseň každým refrénem graduje a tím posledním se z taneční skladby stává taneční peckou.

TURN UP THE RADIO 8/10
U této písně jsem na rozpacích. Líbí se mi sloky ale refrénem ne - ten je moc obyčejný ale chytlaví - celou dobu mi hraje v hlavě. Nelíbí se mi podobnost s When Love Takes Over - on to byl hit, ale ohrál se - nechci aby na to lidé reagovali "jako na tu ohranou podobnou od Guetty".
Umím si představit jak na to lidé tančí (paří) v klubu.

GIVE ME ALL YOUR LUVIN' 4/10
Tohle prostě je jen nenáročná píseň určená pro Super Bowl. Je to chytlavá odrhovačka. Ale ani beaty v písni nejsou tak výrazné jako v jiných jakoby píseň propadala ze standartu celé desky.
Kdyby celé album bylo produkováno Martinem Solveignem tak by song i vynikl.
Nejlepší část písně je rap zpěvačky M.I.A.

SOME GIRLS 10/10
Perfektně elektronická pecka. Není to taneční jako Girl Gone Wild, ale refrén by v klubu nikoho nenechal sedět. "Skype efekty" v písni jsou úsměvné. Skvělá práce co se filtrace hlasu týče. Je to upravené tak aby to do sebe sedělo.

SUPERSTAR 7/10
Úsměvné. Zpívá tam ta Lola? Kdybych to nevěděl tak to ani nepoznám. Celá píseň je plná beaty. Melodie je to chytlavá. Text je o ničem. "Hopelesslly attracted to you". Breakdown písně zní dobře dokud Madonna nezačne o "super-duper star". Určitě ale skvělá píseň pro letní party na zahradě kolem bazénu.

I DON´T GIVE A... 10/10
Pecka. Nesmyslný text o tweetování (nevím jestli Madonna myslí stránku twitter, a nebo "štěbetání" ve výtahu) ale celé to zní skvěle. Refrén už je jiná třída. Část Nicki Minaj dodává drive celému tracku.
Nemohu jinak než souhlasit s Nicki "There is only ONE Queen and that´s Madonna" i to slovo bitch jí odpustím - závěr zní fenomenálně.

I´M A SINNER 8/10
Začátek zní jako Madonnino Shanti/Ashanti z alba Ray Of Light. Když se píseň rozjede zní to jako píseň z alba Music. Runaway Lover, Amazing? Možná.. a k tomu šmrnclé Beautiful Stranger. Od této písně jsem osobně čekal trochu víc. "Skype effekt" jako v Some Girls se zde také objeví ale né v tak velkém rozsahu.

LOVE SPENT 10/10
Love Spent jsou jako dvě odlišné skladby slepené dohromady.
Začátek na banjo nabuzuje dojem country, ale jakmile se spustí dramatické smyčce, píseň dostane jiný nádech. Refrén Madonny ve výšce zní opravdu skvěle. Stejně jako u jiných písní i zde píseň graduje každým refrénem. První refrén - fajn, druhý - super, třetí refrén už bere dech.
Píseň po druhém refrénu pokračuje jen za za zvuku benja a pomalu přichází druhá půlka písně. Ve 2:13 se s banjem loučíme a pokračujeme v plně elektronickém duchu a píseň startuje běh na cílové rovince.

MASTERPIECE 10/10
Dokonalá balada s přenádherným textem. Smyčce doplňující beaty. Madonnin čistý hlas a srdcem procítěný příběh v pozadí celé skladby - skvělá kombinace.

FALLING FREE 9/10
Čisté smyčce a klaví - nádhera. Celá píseň se táhne od začátku do konce ve stejném tempu a beze změn. Nádherné zakončení celého alba.


BEAUTIFUL KILLER 9/10
Krásná pohodová píseň co by se skvěle hodila i na standartní album.

I FUCKED UP 8/10
Nádherný text. Melodie je trochu jako Drowned World/Substitute for Love z alba Ray Of Light. To ale vůbec nevadí, aspoň vynikne text. Ve své druhé polovině se píseň na chvilku jemně nakopne. Krásná skladba, ale naprosto chápu její zařazení na deluxe verzi.

B-Day Song 5/10
Tento song měl původně být na standardní edici. Určitě jen proto aby Give Me All Your Luvin' neznělo tak obyčejně. B-Day song zní jako by vznikl během přestávky ve studiu na odreagování.
Část zpěvačky M.I.A. se mi líbí víc než zbytek od Madonny. Ale text má skvělé momenty. "I know its gonna be a good day". Samoté "na na na nananananana" už z hlavy asi nic nedostane.7

BEST FRIEND 8/10
Duo Benassi se postaralo o píseň, která by s klidem mohla být na albu Hard Candy. Píseň zní povedeně a Madonnin upravený hlas přidává na atmosféře. Refrén zní mnohem lépe jak sloky.


Celkové hodnocení alba MDNA Deluxe Version je 83,75 %
 

5 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement