GLASSHEART recenze

13. october 2012 at 20:53 | Patw |  LEONA LEWIS
Jedna z mích nejoblíbenějších zpěvaček, Leona Lewis, vydala v pátek své nové album Glassheart, na který fanoušci čekali po ročním odložení dlouhé tři roky.
A jaká nová deska Leony je?
Nové album je hodně propracované, jednotné a silné. Na albu si každý najde svou oblíbenou píseň. Album je postavené na podobných prvcích a tím se celé album uceluje. Silný výrazný klavír v písni Fireflies, pochmurné smyčce v I To You nebo dubstep v písni Glassheart to vše je na albu přítomné a skvěle to vytváří atmosféru alba....


Plusem také zůstává fakt, že se Leona textařsky podílela na všech skladbách.
Track by track:


Trouble - 9/10
Album otvírá píseň Trouble, kterou Leona napsala společně s Emeli Sandé. Píseň je o letitém vztahu ve kterém Leona byla několik let. Ovšem Leonin niní už ex-přítel Loui jednoho dne Leonu nechal, a ještě si řekl o 40 milionů.
Krásná balada, která se postupem času zaryje pod kůži.

Un Love Me 9,5/10
Krásná balada které Leona prostě umí. Klavír s beaty krásně spolupracuje a Leona předvádí svůj hlas. Krásný text skladby.

Lovebird 8/10
Opět krásná balada se silným refrénem "dum dum diddy". Pohodová skladba s krásným zakončením.

Come Alive 10/10
Tuto skladbu Leona světu představila už v létě, kdy píseň zazpívala živě na hudebním festivalu. Ovšem teprve poslechnutí z alba vám dá tu správnou atmosféru.
Leona brouzdá v elektronických vodách a jemně si pohrává s hudebnímy efekty. Plusem je i zrychlení tempa a mírná změna instrumentálky ke konci písně.

Fireflies 7,5/10
Výrazné piano pomalu startuje skladbu, která se pomalinku rozjíží. Jedná se spíše o slabší píseň, ale s hezkým textem a pořádným finálem na který stojí si počkat.

I To You 10/10+
'Špinavé' beaty, zvuk gramofonové desky, jemné temné smyčce a pochmurná nálada. V této písni je schovana Leonina nenávist. Píseň se svou vlastná duší. Mocná skladba. Pro mě osobně, jedna z nejlepších na albu.

Shake You Up 9,5/10
Na tuto píseň Leona a Darkchild (producent) tancovali ve studiu od rána do večera. Mě se chce taky.
Po dvou pomalejších písní přichází něco svěžejšího. Tato píseň nění moc zvláštní, ale na albu skvěle funguje.

Stop The Clocks 7/10
Opět nám skladbu otvírá solově piano a pak se přídávají beaty a smyčce. Nádherná skladba a skvělí text.

Favourite Scar 8/10
Leona si vypůjčila sampler od skupiny Tears For Fears z písně Head Over Heels. Tato skladba skvěle fuguje. Trochu elektroniky ke konci písni také dobře sedí.

When It Hurts 9/10
Na této písni je slyšet typický styl skupiny One Republic, s jejímž frontmanem Ryanem Tedderem Leona opět (již po třetí) spojila svoé síly. Jelikož se jedná o jedinou píseň, která vyvolává píseň Apologise (největší hit One Republic & Timbelanda) jde spíše o příjemnou skladbu.
Plusem jsou smyčce a chytlaví refrén.

Glassheart 10/10
Skvělá a především dnešní dobou ovlivněná taneční skladba. Prvky dubstepu, skvělé zvukové vlny. Sklaba má skvělí bridge i refrén. Perfektní skadba. Není to styl Leony, ale překvapivě skvěle to funguje. Chtěl bych tu píseň jako singl.

Fingerprint 10/10
Nádherné zakončení prvního (v případě, že máte Deluxe edici) alba. Krásná balada na závěr. Výrazný hlas v refrénu podtrhuje text. Skvělé 'pohlazení po duši'.

Trouble (feat. Childish Gambino) 8/10

Písně z Deluxe edice:
Trouble (Acoustic) 9/10
Come Alive (Acoustic) 9/10
Glassheart (Acoustic) 9,5/10
- všechny skladby v akustické verzi dostávají novou tvář. Skvělé. V případě Glassheart jde vidět, že ta píseň funguje i v pomalé verzi - vyniká zde její hlas.

Colorblind 9/10
Jedná se o píseň z vánočního EP, které vyšlo loni. Je to nádherná skladba. Mrzí mě, že se na deluxe dostala jen tato píseň a třeba krásné Hurt ne.

Sugar 10/10
Skvělá věc. Začíná to pomalu, rozjíždí se to a finále nemá chybu. Celá píseň je nádherná!

Collide (Afrojack Remix) 7,5/10
Collide je skvělá píseň. Škoda, že na albu je zastoupena tím nejhorším remixem.

Leona do bookletu k poděkování napsala, že budeme moci cítit její pocity v každém nádechu, a nelhala.
Za booklet alba má Leona také PLUS. Nechybí texty, fotky, poděkování. V případě DELUXE edice alba najdete texty i k písním na bonusovém disku, více fotografií a speciální stránku s fotkama které Leoně zasílali fanoušci.

Cover alba se mi nejdříve nelíbil ale teď se mi to líbí. Je to prostě Glassheart!

Celkové hodnocení tedy je 89,5 %


Leonino Glassheart také získává skvělé recenze, třeba jako 5/5 od Anglického DailyMail.
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement