Robbie Williams - TAKE THE CROWN - CD recenze

2. november 2012 at 14:19 | Patw |  ROBBIE WILLIAMS
Robbie Williams vydává po delší solové pauze (během které fungoval ve skupině Take That) nové album Take The Crown.

První singl 'Candy' překvapil svou trhlostí a originalitou, aneb píseň předvedla to v čem je Robbie skvělí. Videoklip ještě vše umocňuje a představuje Robbieho jako toho showmana kterého všichni známe. Ovšem zbytek alba je vyspělejší. Řekl bych, že materiál na novém albu je ovlivněný spoluprácí/tvorbou skupiny Take That, ke které se podle mě Robbie neměl vracet a víc se soustředit na promo předchozí desky 'Reality Killed the Video Star.' Každopádně.. zpět k aktuální desce.

Co se týče již oznámeného druhého singlu nejedná se o skvělé rozhodnutí. Píseň Different podle mě není hodna být singlem, natož rovnou tím druhým. Ačkoliv se jedná o jednu z lepších písní na albu, najdeme zde i lepší kandidáty.Album otevírá píseň Be a Boy. Skvělé intro se saxofonem, které se na albu ještě párkrát objeví. Jedná se o skladbu patří do skupiny těch nejlepších na albu. Skvělí start pokračuje další skvělou skladbou Gospel. Po singlovkách Candy a Different následuje beatová Shit On The Radio. Tato skladba má skvělí začátek, škoda, že se melodie poté více méně nemění.

All That I Want je tvrději vyhlížející skladbu. Líbí se mi přechod ze sloky na refrén.
Pokud se vydavatelství s volbou druhého singlu zaměřovalo na baladu měli sáhnout po silné Hunting For You. Tahle píseň patří mezi to NEJ na albu. U mě osobně tato píseň vede. Po úžasné Hunting For You následuje další skvělá pomalá píseň - Into the Silence - opět kousek patřící do toho NEJ co album nabízí.

S písní Hey Wow Yeah Yeah jakoby se Robbie snažil navázat na bláznivou stránku, kterou také dobře ovládá/l. Not Like The Others, píseň kde je vš nástrojové, bez efektů.
Píseň Losers (feat. Lissie) mě vytáčí. Podle mě se nepovedla. Dvojhlas není to nejhorší... ale jsou momenty, kdy zpěvačka má výraznější výslovnost, a nebo opožděnou reakci. Každopádně už u začátku, když začnou s 'someone BETTER' mi trhají uši. Toto se nepovedlo.

Dvě další písně najdeme na Deluxe Verzi alba. Píseň Reverse by si zasloužila místo na klasické standardní verzi alba. Jedná se o skvělou uvolněnou skladbu. Klidně bych jí hned prohodil z Losers s Lissie. A druhý bonus track je demo verze Eight Letters. Od dema se nedá moc čekat, a tak píseň spíš patří k tomu méně hezkému co album nabízí.

Album obsahuje prvky elektroniky, ale především se zaměřuje na nástroje, což se v dnešní době cení.
Fanoušky Robbieho možná překvapí jeho zklidnění. Nové album nenabízí žádnou divočinu. Vše je to promyšlené, propracované a uklidněné.

Řekl bych, že kromě spolupráce s Take That Robbieho ovlivnilo miminko - dcerka, kterou jeho manželka čekala v době tvorby desky. "Robbie se zklidnil" taková je asi hlavní zpráva této desky. Doufejme, že fanouškům se 'nový' Robbie a deska Take The Crown bude líbit. Já jsem spokojen.

TRACK BY TRACK:
Be A Boy - 5/5
Gospel - 5/5
Candy - 5/5
Different - 4/5
Shit on The Radio - 4/5
All That i Want - 4/5
Hunting For You - 5/5
Into The Silence - 5/5
Hey Wow Yeah Yeah - 3,5/5
Not Like The Others - 4/5
Losers (feat. Lissie) - 2/5
Reverse - 5/5
Eight Letters (demo version) - 3/5
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement