P!NK | 12. 4. 2013 | Dublin

13. april 2013 at 11:03 | Patw |  P!NK
REPORT / FOTOGRAFIE / VIDEA / podpis!

*omluva za chyby.. psal jsem to brzo ráno. :)
Tak mé zážitky z koncertu P!NK:
-
Nejhorší čekání
Nejhorší počasí
Nejlepší koncertní show!
A MÁM ÚLOVEK!!...
Fotografie pod článkem - (Všechny FOTKY ZDE) - videa na konci článku :)Ale po pořadě:
Budíčka jsem měl na 2:30 (autobus mi jel ve 3:30) ale byl jsem vzhůru už od cca. 23:40 protože jsem měl nervy na pochodu. Cesta busem super - pohodlné a rychlé. Pak přestup na Luas tramvaj a až na konečnou k O2. Jenže.. jenže tramvaj měla končit v přestupní stanici a pán mi řekl, že mám přestoupit, jenže oha, ona pokračovala k O2 aréně a já musel čtyři zastávky pěšky. Takže jsem vystřelil jak z děla a honem pěšky k aréně.

Když jsem dorazil k o2 (06:03) už tam seděli dvě holky. Byly unavené a spali na zavazadlech. Čekal jsem pak asi dalších patnáct minut a ukázaly se další holky. Ukázalo se, že jsou z oficiálního fora P!nk, a tak jsme si povídali. Pak asi deset minut na to přišel postarší pár - lidi ve věku rodičů. Ukázalo se, že jsou to VIP, ale i přesto přišli už ráno protože je čekání před koncertem baví a potkají tak i své přátelé. Byli super.
-
Takže takhle jsme si všichni povídali a v 7:15 přišel chlap od O2, že tam nesmíme stát, že stání na pozemku arény je povoleno až od 12té hodiny. Takže co těď. Přemístili jsme se na chodník u pozemku arény - šoupli jsme se o tři metry - a zůstali stát. V 7:45 nám paní z O2 otevřela jejich záchody - záchody pak pro veřejnost otevíraly každou hodinku a nakonce ke konci čekání byly záchody otevřené nonstop takže vůbec žádný stres kvůli záchodům.
Nakonec nás všechny (skupinka 9ti lidí) poslali k vchodu 3 (všichni jsme měli vchod 1), že prý to ale bude v pořádku při pouštění. Tak jsme si sedli k vchodu 3. NEJDELŠÍ ČEKÁNÍ VŮBEC! Foukal ledoví vítr, bolely mě obě nohy jak jsem je měl složené, všechno mě studilo... nás všechny. Hrozná, šílená zima.
-
Pak už jsme byli jedna parta. Bylo nás 8 - myslím. Jo, osm. Polovina skupinky byla z Fisnka a Švádska, pak holka z Anglie a holka z Německa. (Máme společnou fotku až jí holka z Anglie nahraje na forum přidám jí).
Jak jsme tam seděli u dveří začali stavět hada (ty klece). Paní nám vysvětlila, že to dřív nedělali, ale od koncertu Justina Biebera to je povinost protože téhdy se lidi málem udupali. Pak kdo chtěl se mohl vrátit k vchodu 1, ale když jsme nechtěli mohli jsme zůstat u vchodu 3. Zůstali jsme na 3ce. Bylo to lepší protože celkově dovnitř to bylo proběhnout jen dvěma dveřma hned za sebou a už bylo podium. A lidé z vchodu 1 museli běhat po aréně aby se tam dostali. -chacha.
Když už bylo čekání skoro u konce začalo pršet. Pršelo asi 15 minut a docela pěkně, ale dalo se to zvládnout - deštník na jedno použití (starý rozbytý deštník schovaný právě na tuto příležitost) se hodil jak nevím co. Pak jsem ho tam nechal ležet.
-
Pak přišli 'O2 andělé'. Když měl někdo telefon od O2 (kartu) dostal růžoví náramek (ten dostali všichni nakonec) ale byli jsme puštění do arény o 1 minutu dřív než ostatní a naví jsme měli vyhrazené místo u podia (něco jako golden circle), kdežto lidé s normálním stáním (co jsem měli původně i já) měli zbytek. Lidé od ochranky celou dobu dohlíželi na frontu. Věděli, že jsme tam už od 6ti od rána a když přišli 'O2 andělé' měli jsme samozřejmě přednost. Takže jsem byl úplně v první řadě před bariérou v pouštění.
-
Ještě jsem si jednou došel na záchody a zrovna když jsem odcházel hrála zvuková zkouška! Zpívala My Signature Move!!! Šel jsem tu cestu od záchodů šíleně pomalu abych si poslechl jak to zpívá a ten securiťák na mě udělal gesto abych si pospíšil tak jsem vylezl z arény a tam ta paní (ta starší co tam s náma stála už od rána) říkala, že už My Signature Move zkouší po třetí.
-
Zpět ve frontě vedle mě byla Deni (Švédka) a všichni ostatní vlastně taky. Také máme společné foto z toho stání - až budu mít nahraju. Mrzli jsme jak nic.. byla čím dál větší zima. Lidé od rádia nám rozdali Haribo medvídky - dvě malé balení - Ještě teď mám místo noh kostky ledu.
No pouštění začalo! (6:30 - VIP, 6:35 - O2 Priority, 6:36/7 ostatní)
-
Nejdříve nám řekli, 'Stujte! Zůstaňte stát, nejdřív dáme na stranu bariéru.' To bylo asi to nejhorší zastavit se a neutíkat když už je cesta volná. A pak to začalo! Běžel jsem k tomu chlápkovi a.. a můj lístek se mu nemohl načít. Takže jsem ztratil cca. 30 vteřin.. pak už to píplo 'OK' a já běžel dovnitř. (Ještě teď se klepu) no a do 'golden-ku'. Nesmělo se utíkat - všichni utíkali, ale stáli tam nabušenci a zastavovali běžící lidi. Hned jak mě jeden zastavil řekl "Neutíkej, nebo tě pošlu za čáru (čára za mnou asi 10 kroků) a půjdeš znova.".. "OK," řekl jsem ušel dva kroky a zase utíkal a pak jsem jen přibrždoval.
-
Do goldenu jsme museli ukazovat náramky. Byla to šílená mačkanice. Utíkal jsem a chtěl jsem najít holky z čekání, ale pak jsem uviděl, že všude je plno u podia a zrovna kolem místa kde jsem procházel bylo volno - tak jsem tam zůstal. Stál jsem u catwalku před srdcem. Tak jsem si tam stoupl. Když jsem natáhl ruce měl jsem celou dlaň a kousek na podiu. Prostě super. Pak se už jsem jen stál a čekal.
-
Podium má zábrany zabudované v sobě (vysí ze shora) takže to takhle bude všude. To čekání už pak bylo - ani né dlouhé ale ani to rychle neuteklo. Lidé se kolem mě mačkali. Ve 20:01 začali předskokani - WALK THE MOON. Skvělé!!! Úžasné!!! Prostě ty písně. Ti to hned nakopli a hráli skvělé písně. Nakonec dali i perfektní 'Anna Sun.' Konec jejich show byl kolem půl něco po půl. Pak naběhl team lidí a začali běhat po podiu. Uklízeli kabely a ladily všechny nástroje.
-
Ve 21:03 začalo znít intro 'The truth about love is...' ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Už. Na podiu se objevil tzv. moderátor. Rozjelo se natočené intro a pak už z repráků znělo 'Right, right, turn off the lights.. we're gonna lose our massive night, party crusher, call me up if you're gangster..' A už to jelo. P!NK vyletěla na podium do vzduchu a začal refrén Raise Your Glass. Skákala ve vzduchu a bylo to fantastické. Bylo to skvělé! Pak začalo Walk of Shame.. Perfektní. Celé to bylo úžasné. Na podiu jí pristála Irská vlajka a celá aréna supustila 'Olé..oléoléoléolé...' omotala si jí kolem stojanu na mikrofon. A show jela dál. Setlist jsem sice psal jak to jela v USA ale nepamatoval jsem si ho. Takže pro mě překvapením bylo True Love.
-
Show pokračovala. Šla na catwalk ale ne k nám, nás přeskočila. A pak znovu a znovu. Show byla famózní. Ona přijemná a komunikativní - jako vždy - furt se smála a byla svá - prostě nejlepší. Try bylo zatraceně hezké. Pak dala jeden cover - Wicked Game - nic moc to nebylo za píseň, ale ta choreografie tomu dodala kouzlo a nakonec to bylo oboje skvěle. A pak začal nejdojemnější okamžik a to 'Just Give Me a Reason.' Všichni, celá aréna, zpívala s ní a ona měla slzy v očích - šlo to úplně vidět. Celá aréna zpívala.. celá. Myslím si, že tam nebyl nikdo kdo by nezpíval alespoň refrén. Kouzelný okamžit.
-
Pak Sober. Tohle bylo magické. Už jsem kašlal na nahrávání videí (mám jich dost časem uploadnu), a vychutnával jsem si tu show. Létala ve vzduchu bylo to perfektní.
-
Pak už se blížil akustický set. Do té doby se k místu kde jsem stál P!nk nehla. Vždy prošla kolem ale nepodala ruce. A jak tak šla kolem s Jasonem (kytara) koukala i na nás - vytáhl jsem booklet alba s připojeným fixem - P!nk se podívala řekla 'Oh, sure' sehla se, sebrala booklet alba a fix a podepsala se mi!! Pak se sehla aby mi to vrátila a vracela to pomalu a opatrně. Lidé se mačkali a všichni natahovali ruce. Když se ujistila, že to držím (stále to ještě držela ona), rychle jsem zamumlal 'Thank you! Thank You!!' usmála se booklet pustila a šla dál. Nikomu nepodala ruku. (Wohoůůů) Pak jsem si užíval toho jak na mě všichni koukají když jsem uklízel booklet do kapsy.
-
Akustický set byl famózní! Doslova. Dala jednu píseň co nikdy předtím nezpívala - Fire&Rain a v ruce držela text - ten pak dala Deni (té Švédce co se mnou stála venku). Pak bylo skvělé Who Knew a Fucking Perfect. Před FP říkala, že by neměla zpívat sprostě, takže jestli chceme ať si to tak zpíváme sami. V refrénu dala: 'if you ever feel, like you less, then perfect' (to je tzv. čistá verze), pak pokračovala, natáhla mikrofon a všichni 'Fucking Perfect'. A rozjela se hudba a už jela klasická 'špinavá' verze se slovem na F.
-
Během písně přišly obě vokálistky. Se Stacy, která stála na straně k nám, jsme na sebe celou dobu mrkali. Koukal jsem na ní a na P!nk, a na ní.. a jak jsme oba dělali stejné gesta a smáli se, pak odcházela z catwalku (s P!nk) a tak jsem si se Stacy plácnul - ještě teď mě bolí ruka - plácli jsme se, a pak ještě z hlavní stage na mě zamávala - vím jistě, že na mě protože udělal gesto, které jsme dělali při zpívání.
-
Pak přišla 'Can't Take Me Home Medley' na to jsem se těšil nejvíc - slyšet písně z debutu živě. Bylo to skvělé. Asi moje nejoblíbenější část koncertu. Nelítala vzduchem, jen tančila choreografii, ale prostě to, že dala písně z debutu ve skvělém mixu to bylo famózní!
-
Moc lidí nemá toho moderátora rádo. Taky mi přišel dost zbytečný, jenže ke konci, kdy už je jeho poslední výstup, jakoby to vše zapadlo do sebe - celá koncertní skládačka se složila. Takže beru zpět, jak jsem řekl, že doufám, že ho cestou nad atlantikem ztratí.
-
Blow Me (One Last Kiss)!!! Živě to má pořádné grády (a koule). Poprvé za celou show P!NK přišla tam kde jsme stáli aby podala ruku - podala jí tam jen a jen mě!! Drželi jsme se asi deset vteřin (no ano bylo to pro mě zpomalené) přimo ruka v ruce. Měla jí studenou. Koukal jsem na ní a když jsme se pouštěli udělal jsem to gesto - jako když někomu posíláté pusu - dal jsem si pusu na prsty a jako fouknul - usmála se a odtančila na hlavní stage. JO!!
-
No a byl konec. Končila létáním se So What. Asi je to staré, (už jsme to viděli při Summer Tour) ale jako by to teď mělo jiné grády. Létala ve druhém a třetím patře přímo nad sedačkami celé to tam obletěla. Bylo to super.
-
Celá show byla super. Fantastické! Famózní! P!nk nakopala jakýkoliv koncert, který jsem předtím viděl do zadku. Prostě tohle se jen tak nestane. Celé jsem si to užil. Tleskal, skákal, zpíval na plné pecky a měl jsem pocit, že mi krvácí uši - stálo to za to. Těch 12 hodin na chladné zemi, na studeném větru, mačkanici.. všechno bych to znovu podstoupil kvůli tomuto zážitku s P!NK!DALŠÍ FOTO:
S Irskou vlajkou :)


VIDEO
RAISE YOUR GLASS

U+UR HAND

JUST LIKE A PILL

JUST GIVE ME A REASON

TROUBLE

TRY

FUCKIN' PERFECT

SLUT LIKE YOU

CAN'T TAKE ME HOME medley

SO WHAT 

15 people judged this article.

Comments

1 pinkactual pinkactual | Web | 13. april 2013 at 14:13 | React

Ano, už jsem tvůj článek četl a moc ti to přeji! ;-) Nepochybuji o tom, že to pro tebe musel být zážitek na celý život. Nám nezbývá nic jiného, než čekat až P!nk dorazí do Prahy. :-) Ten booklet bych střežil jako oko v hlavě a vsadil bych se, že bych ho měl ze začátku i vedle polštáře! :-D

2 kakypetr kakypetr | 13. april 2013 at 20:53 | React

no teda :) WOOOOOOOW! tak strašně moc ti závidím (a přeju Ti to :) ) .. popisuješ to naprosto úžasně :D za 26 dní to snad zažiju taky :)

3 BEP )))/ P!nk BEP )))/ P!nk | Web | 13. april 2013 at 21:13 | React

Úžasně popsaný a velká závist mít podpis od P!nk, musel to být neskutečný zážitek :) a super fotky :)

4 niky niky | Web | 14. april 2013 at 11:11 | React

no, přiznám se, že jsem při čtení měla úplně slzy v očích! :-) ona je úplně nejlepší prostě. přeji ti ten podepsaný booklet a celkově ten zážitek :)

5 Bejbinka Bejbinka | 16. april 2013 at 20:55 | React

Síla! Bomba! To musel být takový zážitek! Moc ti to přeju, protože vím, jak moc Pink miluješ. Splněný sen viď? ;o)

6 M. M. | Web | 22. january 2015 at 12:38 | React

Krásny článok, úplne z neho tešiť tú veľkú radosť, ktorú si musel určite prežívať! Pink mám rada, má veľmi dobré pesničky a silný hlas. :)
Ten chlad a zimu - to si musel riadne zatínať zuby, ale ako si povedal oplatilo sa!
Ja som takýto koncert nikdy nezažila a asi tak skoro ani nezažijem, takže som hltala každé slovo z článku. A premýšľala som, aké by to bolo úžasné, keby sa ja dostanem na koncert Avril Lavigne alebo Hilary Duff. Asi by som vyskočila z kože! :D
Vidím, že sa chystáš na koncert aj Taylor Swift, ktorú mám takisto veľmi rada, všetky songy poznám, tiež má krásny a taký nežný hlas..takže ten článok si určite tiež prečítam. :)

7 M. M. | Web | 22. january 2015 at 12:39 | React

[6]: úplne z neho cítiť! Bože, niekedy napíšem také nezmysly, pretože rozmýšľam nad celý článkom, aby som na niečo nezabudla. :D

8 fakynn fakynn | Email | Web | 22. january 2015 at 13:11 | React

Muselo to bý boží! Hned bych jela taky, Pink je skvostná zpěvačka. :)

9 Monča =)) Monča =)) | Web | 22. january 2015 at 14:41 | React

Teda to muselo být něco úžasného. Zážitek na celý život.
Gratuluji k podpisu a k ruce!!

10 Steeve X Steeve X | Email | Web | 22. january 2015 at 15:55 | React

To ses jí musel nějak extra líbit, když si jí vlastně sabotoval crew, pak shrábnul podpis a ještě ti prominentně podala ruku! :D Dokážu si vybavit tvoje nadšení - nebo možná ani ne, každopádně koncert popisuješ, jako bys ho opravdu prožil plnými doušky. Můžu ti tedy jen tiše závidět, P!nk je super :D

11 Maggie Maggie | 23. january 2015 at 9:22 | React

Jak já ti závidím :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement