Miley Cyrus - Bangerz Tour 2014

21. may 2014 at 13:07 | Patw

REPORT / FOTOGRAFIE / VIDEA

ČEKÁNÍ

Vše začalo už ve 2:30 kdy mě probudil (po stejně probdělé noci) budíček. Autobusem do Dublinu, tramvají přes celé město a v přesně v 6:00 jsem byl u arény. Ve stejný moment tam přišli také dvě holky se kterýma jsem si povídal, a asi hodinu na to přišlel kluk s holkou - s temi jsem si poté povídal víc.

No ukázalo se, že Miley si prostě nevybrala nejlepší den na dlouhodobé čekání. V osm začalo silně pršet a foukat vítr a to až do dvanácti. A to už i v tak nepříjemné zimě prostě nebylo ideální. Ale co se dalo dělat, že? Naštěstí jsem měl deštník, ale byla tam holka, v upnutých šatech (a ano, lidé se na koncert Miley oblékají jak lehké děvky - líp se to říct nedá) co neměla ani bundu ani deštník takže jsem byl rád, že já aspoň ten deštník měl. Během toho čekání s námi dělalo rozhovor i několik rádií :D většinou se ptali co říkáme na tu její aktuální image. Tak je jasné, že jí nemáme rádi, že? a proto tam už jsem v 6 ráno! lol.

V deset hodin nás všechny od vchodu 1 zahnali ke vchodu 3. (Jak jinak). A následovalo další čekání. Musím říct, že na P!nk se dalo aspoň sednout na zem, ale teď po tom dešti bylo všechno mokré takže to byl celý den na nohou. Celý. Chodidla ani necítím.

Po druhé hodině odpoledne otevřeli tour shop pro fanoušky co měli zájem nakoupit si před koncertem. Takže jsem si nakoupil před koncertem. (Kdybych ale věděl co se bude dít uvnitř arény - v kotli - tak bych si nákupy rozmyslel - aspoň tedy tourbook - ale ten naštěstí všechno přežil - k tomu se dostanem později.) Takže po skupinkách po pěti nás vedli do arény, kde už se všechno připravovalo. Viděli jsme balónky a rozestavěné pódium. Ano pódium začali stavět až ráno toho dne.


Dlouhé čekání neutíkalo zrovna nejrychleji. Mezitím pracovníci arény postavily z barikád hada a mi si do něj všichni nalezli (dvě pole zůstala prázdné pro O2 Priority - kam jsem se pak samozřejmě dostal do první řady ke vstupu do arény). Lidé kolem třetí začali šílet a z ničeho nic se začali mačkat. Nebylo kam jít, místa bylo málo. (Pokud to čte nějaký Madonnista vzpomínáte na Chodov - na tu klec? Tak tohle bylo podobné!) A ve čtyři odpoledne se opět rozpršelo. Takže v tom namačkaném prostoru si najednou lidé začali vytahovat deštníky. To nejde popsat. Lidé tam začali šílet kvůli O2 andělům a menší skupina hned za naší skupinkou se začala tlačit a domlouvat, že se tam prostě procpou - nevyšlo jim to.

Když už konečně opět přestalo pršet zbývala jen hodina a půl k puštění dovnitř. Čas utíkal pomalu.. ale utíkal. Andělé od O2 - tak si opravdu říkají! - se objevili hned jak přestalo pršet. Ten kdo má O2 mobil může jít do O2 Priority (aneb je vpuštěný do arény o minutu dřív než ostatní - v ten moment je každá minuta dobrá). Samozřejmě jsem se tam dostal, a to ještě hned do první řady zatímco zbytek mé skupinky byly v řadě druhé před bariérou. (Do první řady šla holka a její tři kamarádi a měli to jako kompenzaci za to, že se k nim dřív O2 nezachovalo dobře. Když jsem se jí zeptal co se jí stalo, řekla mi, že při koncertu Justina Bobra jí ochranka nějak nepustila dovnitř. Koncert Justina byl mimochodem asi... co já vím, dva tři roky? To si musela vybrat Miley?.. ale to je jedno. Vecpal jsem se do první řady k bariéře. No to bylo sice super místo, ale hloupé protože co se stane, když na člověka začne dalších osm řad lidí tlačit?... tak nějak. Proběhla rychlá kontrola tašek.

VBĚHNUTÍ DO ARÉNY

Zvuková zkouška se prodloužila a do arény jsme byli vpuštění o deset minut později. Samozřejmě při těch deseti minutách nedočkavost ostatních & tlačících se rostla. Bariéra šla stranou, ochranka řekla jděte a šlo se.

Všichni si to namířili ke dveřím hned naproti a hned to zablokovali. To já šel o kus dál k chlapovi a byl jsem v aréně první. (Tady z našeho vchodu. Uvnitř už byli lidé s Early Entry). Našel jsem si krásné místo u pódia - catwalk - ze strany. Jenže pódium mělo jednu chybu. Bylo, narozdíl od toho jak to měli v Americe, asi metr od barikády, takže dosažitelnost pódia žádná. (Zlatá P!nk co měla podium tak, že jsem měl dlaň na stagy.)

Lidé se hrozně tlačili. Mačkali. Všichni chtěli být hrozně blízko. Uječené mladé pipiny prostě někde poblíž. Naštěstí kolem mě stáli rozumní lidé, ale tlačili se také. (Ale co mohli dělat, když i oni byli ze zadu tlačení, že?) No ale pak se objevila holka vedle mě, a řekla mi, že tam nesmím stát. No já vyvalil oči! Cože, a to jako proč? Ona mi to vysvětlila! Prý tam nemohu stát protože nejsem Early Entry! No to mě rozsekalo. Hele to že jsi si jako Early Entry promrhala šanci stoupnout si do první řady neznamená, milá zlatá, že se tu teď objevíš a já tě jako královnu nechám pustit před sebe. Měla jsi si tam stoupnout hned. No ale to jsem jí neřekl. Jen jsem se zeptal "Proč?" (bych tam nemohl stát) no nějak jí došly argumenty a zmlkla a já ignoroval. Pak se celý koncert snažila tam vecpat. Ale já se od bariéry nehl ani na centimetr daleko. No ani jsem nemohl.

Před koncertem se u nás u bariér objevila jedna tanečnice. Chtěl jsem se s ní vyfotit, dokone vše bylo už připravené, tedy já i ona s pózou jakože mi dává pusu na tvář, ale pak jí odtáhl nějaký pracovník a ona se jen rozloučila a odešla. Smůla.

Už při čekání holka hned za mnou omdlela. Totálně se složila a ochranka jí musela vytáhnout. Spadl jí na zem iPhone, který jsem sebral a dal ho ochrance. Asi po pěti minutách se ta holka vrátila na místo za mnou. Poděkovala mi, že jsem jí zachránil mobil.


SKY

Ve 20:00 na pódium nakráčela Sky Ferreira. Zazpívala pět písní. Byla v pohodě ale nebyl to můj šálek kávy. Jsem rád, že jsem jí viděl, ale na její koncert bych nikdy nešel. Nevím co měla se zvukem - jestli tedy vůbec měla zvukovku - ale kapela byla 100krát hlasitější jak její zpěv a já jí pořádně slyšel až když ona do mikrofónu křičela nebo její kapela moc nehrála.


KONCERT MILEY

V devět večer začala show Miley. Všechna světla zhasla. Bedňáci nakráčeli na pódium, odnesli balónky ze stage, a do lidí hodily velké nafukovací balóny. Tenčníci, obrazovka. Lidé šíleli (já taky) - to jinak nešlo - a mačkali se.

Bangerz ovládla celý Dublin. Na obrazovce se objevil obličej Miley, intro hrálo, a ven vyjela skluzavka ve tvaru jazyka - taková hezká recese na to její vyplazování jazyka všude možně. Miley se objevila na obzoru. Všichni šíleli. Miley mávala, sklouzla se, prošla se po pódiu, mávala a celý koncert začala slovy "Dublin, are you ready to make some motherfucking noise?" Celá aréna jela s Miley. Fucking Bangerz!!! Miley si během písně vzala z publika nafukovací panu, se kterou to rozjela. Následovala skvělá 4×4 a Love Money Party při které vzduchem létali dolary s Mileyinou tváří (pár jsem si jich samozřejmě také chytl a odnesl domů). Následovaly skvěle zazpívané skladby My Darling a Maybe You're Right.


Co mě celým koncertem doprovázelo bylo nadšení/překvapení z toho jak rychle se převlékala. Je tedy pravda, že to všechno byly jednoduché oblečky, ale i tak. 30 vteřin a Miley má na sobě úplně něco jiného.

Všechno to utíkalo strašně rychle. Ona zpívala už šestou píseň a já sotva vstřebal ten úvodní moment. Sotva skončila jedna píseň druhá začala. nedaloby se tedy říct, že by byla Miley jako třeba ta již zmiňovaná P!nk, která prostě komunikuje s fanoušky (ale ne v tom množství jako Gaga, která ramcá občas až moc).


Nafukovací Floyd (její pes, který bohužel během turné zemřel) při Can't Be Tamed mě totálně dostal. Fantastické! Na fotkách si člověk řekne "no jo nafouknutý pes..." ale v té obrovské velikosti, na té stagy je prostě až dechberoucí.

Při Adore You používají takzvanou kiss-cam - známé záběry používané v USA při basketballu, kdy kamera vybere pár v publiku a ti dva se musí políbit - někkteří lidé měli odvahu na polibek. Kameraman chodil podel prvních řad a ukazoval na lidi aby se líbali. Vše se promítalo na hlavní obrazovce. Při fantastické Drive lidé vytáhli mobilní telefony a celá aréna se rozzářila světly. K tomu všemu ty lasery - opravdu dechberoucí moment, jeden z nejlepších vůbec. Miley byla moc okouzlující.


Během koncertu se lidé prostě tlačili a hned za mnou stál kluk z té naší skupinky, a během jedné písně ho další dva kluci odtlačili a stoupli si před něj, tedy hned za mě. Plus ode mě má ochranka - chlap v nějakém kvádru, který se okamžite postaral o to, aby se všichni vrátili kam měli.

Následoval akutický set. Pamatujete na tu holku o které jsem psal, že při čekání zkolabovala, tak ano, při akustickém setu zrovna v momentě, kdy Miley zpívala cover Lany Del Rey - Summertime Sadness - sebou sekla opět. Znovu jí museli vytahovat. Miley se totálně nechápavě koukala - jakoby si říkala, jak je to možné.. no taky nechápu. Neměla se tam do toho kotle vracet. A nechápu proč se lidé museli tak mačkat.


Při pauze si Miley udělala dvě selfies z podia - to znamenalo, že lidé se najednou začali mačkat a strkat. a já byl najednou o metr dál než jsem původně byl. Poté si ještě Miley natočila video ( vše je na jejím instagramu) jak zpívá kousek písně a také jak lidi v prvních řadách křičí "Fucking Bangerz!"


Jako bonus nám Miley zazpívala tu Laninu Summertime Sadness. Celá aréna jela s Miley, ale vše se dalo do pohybu až teprve, když Miley začala zpívat Jolene - cover od Dolly Parton. To celá aréna najednou ožila. První tóny písně otřášly arénou. Lidé i na sezení najednou stáli na nohou a všichni tančili, tleskali a především zpívali na celou arénu. Tohle jsem na koncertě zažil poprvé. Ne že by všichni zpívali, ale že se všichni do jednoho zapojili. Pokud byl v aréně někdo, kdo se do této doby nechytal tak teď si dotyčného Miley omotala kolem prstu.


A najednou vše směřovalo ke konci skladbou On My Own, která mi celý den při čekání hrála v hlavě. Dokonalé. Následovala Someone Else, létací hod dog. Miley se loučila, mávala a byla prostě na tom párku v rohlíku dokonalá.

Poté se Miley objevila jako hvězda. Miley vyhela z podpodia v perfektním oblečku a věřte či nevěřte v ten moment prostě bylo jasné, že ta holka pro tohle byla narozená. Zní to praštěně, ale v ten moment vypadala jako pravá hvězdy.. někdo to v sobě prostě má, a ona je jeden z těch lidí, co to ono vyzařují. Perfektní We Can't Stop, která prostě dostala celou arénu a následovala ještě lepší pecka - Wrecking Ball!

Při Wrecking Ball, když stála Miley na kraji pódia u nás se na mě celou dobu koukala a dokonce se pak i usmála. Musela se bavit tím, jak tam z plného hrdla s velkýma očima zpívám "I came in like a wrééécking báál." Mé srdce totálně roztálo. Perfektní! Miley se loučila a z pódia výtahem sjela jako opravdová hvězda. Opravdová hvězda.


Všiml jsem si, že i přes fakt, že světla i hudba - vše stále jelo na plné obrátky - a aréna se ani nerozsvítila někteří lidé už prostě odcházeli. No přišli o hodně. Miley se vrátila s Party In The USA.
Miliony, miliony konfet ve vzduchu, dokonale střelené kostýmy a perfektní Miley. To prostě jinak nejde říct. Miley je jednoznačně perfektní v tom co dělá. Dvouhodinovou show utáhla jakoby nic - zpívala na život, tancovala, usmívala se, povídala si, byla milá. Myslím, že pokud tam bylo pár lidí z donucení - jako doprovod atp. tak si to nakonec dost užili. Koncert byl perfektní. Lidé totálně pitomí. Na Miley znova do kotle? Jen při uzavřené koncertní pojistce! Ne vážně. Pokud bude Miley znovu někdy koncertovat jdu na sto procent! Tohle bych zvládl klidně desetkát za sebou.

Odcházel jsem polohluchý a s vyřvanýma hlasivkama. Koncert byl fantastický. Co víc si přát??

**Ještě časem uploadnu HD vide na youtube, která sem pak přidám. :) (Zatím uploadnuté jen dvě, protože mě to nebaví. ×D Videa na konci stránky)
VIDEA:

23

SOMEONE ELSE

MŮŽETE si o té holce myslet co chcete. Feťačka, ta co létá nahatá na demoliční kouly a já nevím co všechno, ale ta holka to UMÍ. Celou svou koncertní show utáhne svým šarmem - a že ho má - a její hlasivky?! Skvělé! Holka utáhla celou show na živo! Žádný playback nebo half playback. Tahle mladá holka okouzlila celou arénu. Teenageři i dospělí - všichni se prostě chytli a užili si show. MŮŽETE si o té holce myslet co chcete... ale jedno jí nevezmete. Ta holka má talent!
 

23 people judged this article.

Comments

1 xoEll xoEll | Web | 23. may 2014 at 12:42 | React

Totálně ti závidím! Sice to čekání na ten koncert už brzo ráno, ale stálo to za to. Je smůla, že tam nemohu, protože je mi sice 14 let, ale i tak je to strašně moc daleko. :( Ta holka jak omdlela .. také bych omdlela, ale jen jednou :D když by jí viděla :) Máš úžasně napsaný článek! :)

2 Marťa Marťa | 7. june 2014 at 1:43 | React

Můžu se zeptat, jak jsi to udělal s jídlem pitím a potřebou jít na záchod?:D

3 Patw Patw | Web | 12. july 2014 at 20:58 | React

[2]: Jídlo i pití jsem měl sebou a pak jsem odpadky jen vyhodil. Na záchod nás pouštěli přímo v aréně vždy za hodinu přišla nějaká dáma z ochranky a kdo chtěl jít tak šel s ní a ona ty lidi pak pustila na záchody. No ale poté jakmile stojíš v první řadě a chceš na záchod ale nechceš přijít o místo máš smulů ×D - a pití nám pak rozdávali bodyguardi stojící podel pódia.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement