Lady Gaga - DUBLIN - 2014

18. october 2014 at 14:21 | Patw |  LADY GAGA
REPORT / FOTOGRAFIE / VIDEA

Když Lady Gaga oznámila nové turné k albu Artpop ani jsem nepřemýšlel nad tím, že bych si koupil lístek. Ale jak je vidět na koncert jsem se dostal, a to když jsem si snad půl roku od začátku prodeje lístků řekl, že si také jeden koupím. Řekl jsem si, že bych jí aspoň jednou rád viděl a tak proč ne teď. Koncert v Dublinu nebyl vyprodaný, ale i tak bylo vše zaplněné takže se nebojím toho, že by třeba s příštím turné Irsko vynechala.

Budíčka jsem měl (jak už mám při koncertech zvykem) na 2:30. Ve 3:30 na autobus a do Dublinu. Před 3Arénu (ano už to není O2 Arena ale 3Arena) jsem dorazil v 6 hodin ráno. V tu dobu tam bylo už asi 10 lidí. Všichni jsme se usadili k třetímu vchodu a čekali - co jiného, že? Během čekání třeba na koncert P!nk nebo Miley jsem se vždy seznámil s těmi prvními lidmi a celý den jsme pak prokecali a tudíš to i rychleji utíkalo. Ale tady to bylo jiné. Nezlobte se na mě, ale ti fans byli divní. Takže jsem tam dvě, dvě a půl hodiny seděl kolem freaků a mrznul. Přemýšlel jsem, že bych se sebral a odjel do centra města a vrátil se odpoledne. Přeci jen to pódium je velké, catwalky/runways jsou dlouhé a místa všude dost... no ještě, že jsem to neudělal. A pak se obejvili kluk s kamarádkou se kterým jsem čekal při Miley. Takže se vše změnilo k lepšímu. Po dvanácté hodině pořadatelé postavili hada, do kterého jsme všichni potom rychle naběhli (protože ti, co přišli až po nás se cpali dopředu.. tak to žádná tedy!). Samozřejmě jak tam všichni naběhli tak se hned mačkali. Nebylo místo se pohnout. No a jsme v Irsku takže začalo pršet a v tom namačkaném davu lidi začali vyndavat deštníky. Plusem tohoto všeho bylo, že dívka vedle mě měla velký deštník pod který se vešlo pět lidí, takže já ten svůj vyndavat nemusel. (Mimochodem se mi už podruhé povedlo propašovat deštník do arény - a to jsem ho měl v tašce, kterou kontrolovali... Byl jsem smířený s tím, že ho vyhodím.. ale tak aspoň si na Kylie nemusím kupovat nový.)


Při tom čekání jsme se dali v té naší trojce do řeči i s jednou brazilkou a brazilcem. Takže z nás byla pětka a pak ještě lidé kolem. Čas utíkal sice pomalu ale utíkal.. nebylo místo se pohnout, nebylo místo si sednout (jo při P!nk lidé tolik nebláznili a všichni seděli na zemi). No a takhle namačkaní a na nohou jsme stáli od dvanácti až do půl sedmé, kdy nás začali pouštět dovnitř... a tam to stání pokračovalo. Při čekání jsme zpívali různé písničky (od Gagy samozřejmě). Každý se ptal každého na jakou píseň se těší a já stále opakoval: "Doufám, že dá Bang Bang." Protože od té doby, co jsem jí slyšel na youtube tak jsem se do ní zamiloval. Ale těšil jsem se i na jiné jako Artpop, ale tam mě štvalo, že tím celá show začínala protože člověk se pak nemá na co pořádně těšit, ale to nevadilo.

Půl šesté odpoledne se brána otevřela. Lidé vyběhli a lístek za lístek byl kontrolovaný. Samozřejmě ten můj nechtěl pípnout. Naběhl jsem si k jedné ženské a můj lístek ne a ne pípnout zeleně. Já měl nervy, lidé za mnou měli nervy, ale konečně po 30ti vteřínách - což se zdálo jako věčnost - mi lístek pípnul a já mohl dovnitř. A hned přišel první šok. Žádné catwalky. Jen jedna hlavní stage. Prostě malá aréna - a tak Irsko udělalo to samé co Francie a měli jen hlavní stage. Na jednu stranu jsem byl naštvaný, na druhou stranu jsem si říkal 'Ještěže jsem nejel do toho města'. Ale pak jsem si říkal, že je to super, protože Gagu aspoň víc uvidím. Běžel jsem arénou a v té rychlosti přemýšlel kam si stoupnout. Do třetí či čtvrté řady přímo k prostředku podia nebo hezky do první řady na kraj pódia. Šel jsem do první řady na kraj pódia. Aspoň jsem byl u zroje pití, které rozdávali (haha) a navíc jak jsem pak při čekání a rozkoukávání zjistil i u piána.


A pak už mě čekalo jen a jen další čekání. Toto čekání asi po hodině narušil Breedlove & Chew fu první předskokan. Nikdo je pořádně nezná a tudíš nikdo nemá tušení, co od nich (od něho jelikož tam by jen Breedlove) očekávat. Ale mě se to tedy líbilo. Bylo to lepší než jsem si představoval. Když Breedlove odzpíval své čtyři písničky uvedl na pódium Lady Starlight, která měla připravený DJ set. Už po peti minutách jsem měl Lady Starlight plné zuby. Po patnácti minutách už jsem křičel "jdi domů!".. lidé jí tleskali.. (já taky nadšením, že už končí!.. ale ejhle ona v tom pokračovala). Po třiceti minutách jejího setu jsem na tom byl tak, že kdybych jí potkal asi bych jí fláknul za ztrátu 30 minut mého života nějakým duc-duc-tuc-muck-buck-duc-duc-dddduc-bum-bum-bum.


A pak nastal GAGA TIME.


COME TO ME... IN ALL YOUR GLAMOUR AND CRUELTY


Opona (nebo plachta) šla krátce před devátou stranou a z ničeho nic se rozjelo intro. Tanečníci, bálónky (chytl jsem i svíticí silikonovou tičku, ale holka za mnou mi jí vytrhla... co se dalo dělat mlátit se s holkou nebudu). S prvními tóny písně ARTPOP se Gaga objevila na pódiu. 'Artpop, Artpop.. free my mind ARTPOP...' Už u této písně jsem si vyřval hlasivky. Sotva skončila první píseň už pokračovala druhá (G.U.Y.) a hned na to začala skvělá Donatella! Mi-Mi-Bella - I'm a rich bitch, I'm the upper class. Nasledovala skvělá Venus!


Všechno to tak rychle uteklo. Ani jsem se nenadál a po Manicure následoval mash up Just Dance/Poker Face/Telephone a poté Paparazii.
Během první půlky koncertu jen kolem mě zkolabovaly dvě holky. Jedna totálně, která byla mimo a museli jí odnést ve dvou a druhá, která tak nějak ještě zvládla odejít po svém. Třetí holka se tam pak pozvracela. A znáte to, když se někdo pozvrací není to asi to nejlepší ani pro lidi okolo. V ten moment jsem měl co dělat, abych se také nepozvracel... naštěstí jsem to ustál. "Nepobli se!" říkal jsem si. "Nemrznul si venku pro nic za nic od šesti od rána."

DO WHAT YOU WANT video

To že Gaga neměla to plnohodnotné pódium vůbec navadilo! Člověk jí stále viděl. Ano pravda většinou byla u prostřed stage ale i tak jí člověk viděl. Navíc dost často chodila ze strany na stranu, sem a tam takže si jí divák tak jako tak vychutnal. Možná je to tak i lepší.. kdo ví. Zato to bylo možná o něco ochuzené, ale taky tak trochu speciální.


Při následující písni Dope (u které jsem nefotil, nenatáčel) a jen sledoval Gagu jak hraje na piáno se rozpovídala. Musím říct, že jsem se bál, že bude Gaga remcat po každé písničce jak ráda dělá, ale naštěstí to nebylo tak strašné. Při samotné Dope se rozbrečela a ačkoliv bych asi nad tím jindy kroutil očima v ten moment mi z toho roztálo srdce, protože ta atmosféra byla neskutečná. Z toho místa kde jsem seděl jsem měl krásný výhled. Následoval a skvělá You & I při které jsem několikrát zachytil její pohled protože když rukama děláte všemožná gesta v první řadě nejde si toho nevšimnout. Byla naprosto skvělá. A při Born This Way si na pódium vzala mladou faninku.

Následovala skvělá Judas hned v zápětí s Aurou a Sexxx Dreams. Poté Mary Jane Holland... a protože židlí není nikdy dost...

MARY JANE HOLLAND video

Následovalo Alejando. A pak se celá aréna ponořila do tmy a následoval fantastický okamžik, kdy kytara začala hrát prní tóny Bang Bang. Přišla Gaga ve svém 'bang-bang' oblečku a v ton moment jsem skutečně uvnitř hysterčil. Tohle byl opravdu vrchol celého večera... tedy.. no byl to naprosto fantastický okamžik.

BANG BANG video

Následovalo rychlé převlečení na pódiu a free bitch chtěla naší Bad Romance. Skvělá Applaouse a naprosto halucinační a šílená Swine, kterou jsem sice moc nemusel (ne že bych ji na albu uvždy přepnul.. ale... je to Swine) no ale na koncertě jsem byl totálně, ale totálně v tom. Paint your face and, Paint his face and.. Catch the beat!Během druhé půlky koncertu omdlela dívka stojící kousek za mnou. Takže jsme museli udělat místo aby jí mohli vytáhnout - s čím jsme jim i pomáhali. Hrozný. Hrozný. A během poslední Gypsy tam sebou na zem sekla další holka. Ale tu nemohli vytáhnout. Ale naštěstí byla při vědomí (jinak by jí vytáhli) takže se jen čekalo na to jak se Gaga rozloučí.


A právě poslední Gypsy. Naprostá dokonalost sama o sobě. Její poslední příchod na stage bral dech, a když hrála za tím piánem bylo to naprosto kouzelné. Já byl jeden z mála, co tam furt křičel - nejen při Gypsy ale i jiných písní a tím jsem na sebe vždy přilákal její pohled. A když se celá aréna při refrénu Gypsy rozduněla bralo to dech - v tento moment jsem měl hlasivky bolavé a vykřičené... TONIGHT!!!!Jak bych to asi celé shrnul?
Gaga byla MNOHEM LEPŠÍ než jsem čekal. Byla to neskutečná pařba. Bylo to něco jiného. A kdybych mohl, šel bych na tento koncert znovu.
A nakonec bych rád řekl, že stát přímo u děla co každou druhou píseň vyfoukává hordy konfet bylo super.
Nic bych na tom neměnil - bylo to super. Dokonalé a jsem rád, že jsem jí viděl!!

I live for the Applause...

ARTPOP 

6 people judged this article.

Comments

1 DelHorny DelHorny | Web | 18. october 2014 at 14:53 | React

jsem neskutečně šťastná, že se Ti koncert líbil!!!i jsem se v pár řádcích našla, což je skvělý:D až na ty předskokany-to mám uplně naopak:D díky za report!

2 xFildax xFildax | Email | Web | 11. april 2015 at 16:15 | React

S ní jsem se též setkal před hotele Four Season v Praze minulý rok. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama