KYLIE

9. november 2014 at 14:34 | Patw

BUDÍČEK
Bylo mi jasné už od přípav a vydání akutální desky Kylie Kiss Me Once, že jestli se svou tour navštíví Irsko tak hned půjdu. Takže v den, kdy se lístky začaly prodávat jsem stál u obchodu jako první (a jediný). Měl jsem v plánu koupit si lístek do Golden Circle, ale bylo mi řečeno, že ty jsou dostupné jen v balíčku Early Entry, "Tak normální stání prosím." Zaplaceno a nic jsem neřešil. Jenže po nějaké době (tři měsíce?) se lísty do Golden Cirlce (které byly dostupné jen jako součástí Early Entry nebo předprodeje) začaly prodávat i samostatně a já začal panikařit. Upgradovat lístek mi ticketmaster nechtěl a já si druhý lístek kupovat prostě nechtěl. To jsem si rovnou mohl koupit to Early Entry hned. Takže jsem dva měsíce přemýšlel nad tím, co budu dělat. Nakonec jsem byl připravený se do Goldenu dostat stůj co stůj - i kdybych tam měl "nenápadně" přelést bariéru z normálního stání do goldenu. (To bych asi stejně nejspíš neudělal)...ale tak nakonec nic takového naštěstí nebylo třeba.


OD KYLIE KE GRAHAMOVI
Stejně jako na každý jiný koncert i na Kylie jsem vstával v půl třetí ráno. V půl čtvté autobusem do Dublinu a kolem šesté ráno budu před arénou. Jenže to byl plán. Zapomněl jsem na fatk, že byla sobota tudíž tramvaj (která mě z jednoho konce města odvezla až na druhý konec) má jiný řád a tudíž jsem klidně mohl ještě hodinu doma ležet v posteli. (Nakonec jsem v ní mohl klidně ležet až do dvanácti.) Takže zatímco jsem mrznul na stanici tramvaje začalo hezky pršet. Když jsem dojel k aréně věděl jsem, že tam nikdo nebude. Taky, že nebyl. Byla zima, pršelo jak z konve a já mrznul. Nasedl jsem zpět na tramvaj a zpěd do centra, kde se mohu zahřát. V sedm ráno jsem jel zpět k aréně abych se přesvědčil, že tam nikdo není a opět se vrátil do města. Obchody už pomalu otevíraly a já se mohl ohřát a zároveň kochat. V knižním obchodě jsem zjistitl, že se zde koná ve dvě hodiny odpoledne autogramiáda Grahama Nortona (moderátora své vlastní show na BBC původem z Irska) jako promo k jeho nové knize. Řekl jsem si, že možná.. uvidím. V jedenáct dopoledne jsem se zpět u arény opět přesvědčil, že tam nikdo není. Jel jsem do města a nějak jsem se zapletl do fronty na autogramiádu. Koupil jsem si knihu, sedl si na zem a četl si. Měl jsem před sebou tři hodiny čekání na to než se ukáže.

V hlavě mi běhalo tolik myšlenek. Představoval jsem si jak se u arény tvoří fronta fanoušků zatímco já stojím ve frontě na podpis, jak budu muset stát někde v zádu protože jsem chtěl knihu... Ale kniha už je koupená a odejít nechci. Vůbec mi nepomohl fakt, že venku přestalo pršet. (Naštestí se pak ukázalo, že tam zase prčet začalo a tak jsem měl aspoň malou naději, že u arény moc lidí nebude.) Čekání ve frontě jsem si zkrátil povídáním s dalším v řadě hned za mnou, co si také přišel pro podpis Grahama. Čas se vlekl a obchod už byl plný lidí, kteří si přišli pro podpis i zvědavců z venku, co se chtěli jen podívat. Postupně jsme dostali čístla - já 4ku - a pak nás ještě paní obcházela s lístečky aby na ně napsala naše jména. Atmosféra houstla. Dvě hodiny, a Graham nikde. Dělal ještě nějaké rozhovory. No a asi dvacet minut po druhé hodině se dostavil v celé své kráse. Já ho viděl až když na mě přišla řada. Byl strašně milý a sympatický. To hned bylo "Hi Patrik, how are you? Good.."


BACK TO KYLIE

Ve tři hodiny jsem byl zpět u arény. Cestou tam ještě pršelo, ale jakmile jsem tam dorazil po dešti nebylo ani památky. Takže zpět u arény: U vchodu 3 stáli čtyři lidi a já si jen představoval kolik jich asi stojí u jedničky, kam mám namířeno i já. Bylo tam asi osm lidí se mnou. 5 lidí navíc bylo Early Entry. Všichni jsme si povídali. a čas opravdu odbře utíkal.
"Mohu mít s sebou do arény knihu?" Zeptal jsem se jednoho z ochranky, co tam stál venu. "Na co si bereš na koncert knihu?" "Kdybych se náhodou nudil." Byla tam sranda a bavili jsme se na výbornou.


A zatímco jsme se bavili na výbornou vypadalo to, že místo Kiss Me Once Tour budeme mít Anti Tour. Lidí moc nechodilo. Tedy pravdou je, že asi třicet lidí mělo Early Entry. Ale jinak fronta nic moc. Až jsem si říkal, že lístků asi moc prodaných nebude. Jo asi tam nakonec bylo sto lidí v naší řadě, ale to bylo vše.
Bariéra šla stranou a my byli vpuštění do arény. Lísek mi pípnul hned (hurá! to se mi často nestává) a já vcházel dveřmi do arény. V mé hlavě golden cricle vypadal všeljak jen ne tak, že golden circle byli dva a to z boku catwalku. Tudíš já jsem to měl dokonalé protože jsem si to hned napířil ke konci catwalku hezky na střed. Skóruje! Jako předskokan se nám představil Tim Mason, který si DJkoval na svém pultíku. Ze začátku byl v pohodě, ale pak to začalo být moc dlouhé. Byl jsem unavený a čekal jsem na Kylie. Obrazovky nám každých pět minut přehrávají čtyři reklamy - reklama na plastickou operaci poprsí, alkohol, pánské spodní prádlo a na oblečení.
Při čekání mě strašně štval jeden Protugalce nebo Španěl (jak to mám poznat?) co stál přímo za mnou. Měl žvýkačku a uměl s ní dělat nechutné a rozčilující věci. A když začal praskat bubliny měl jsem sto chutí ho praštit. A to jsem ještě nevěděl, že během koncertu v sobě probudí Mariah Carey... k tomu se dostaneme.
Ve 20:00 se nám představil Kyleiin snímek Sleepwalker.
A my už doufali, že Kylie se v půl deváté objeví na pódiu. 20:30 a Kylie nikde. Tak až v devět.
Samozřejmě do té doby se aréna opravdu naplnila. Vyprodané to nebylo, ale plné to opravdu bylo. Plocha byla zaplněná a sedačky až na úplně horní sekci také.

THE SHOW IS ON
Intro a s písní Les Sex se objevila na pódiu Kylie. Najednou byla veškerá únava ta tam a nová dávka adrenalinu mě pořádně nakopla. Promrzlá chodila i bolavé paty to vše bylo pryč. Byla tam Kylie. Nic víc. Kylie.

Naprosto okouzlujícít. Co na tom, že jsem In My Arms i Wow slyšel už Xkrát teď to bylo poprvé živě a jakobych ty písně slyšel poprvé v životě (i když texty jsem znal). Timebomb byla naprostá pecka!

Kylie chtěla promluvit k fanouškům, kteří jí ani nenechali. Řvali jsme jak o život a Kylie se musela několikrát marně pokoušet o to aby si vzala slovo. Strašně usměvavá.


Týden před koncertem jsem se divil, že ještě nejsem nervózní, ale dva dny před koncertem se horečka zvaná Kajlí dostavila v celé své kráse. A stálo to za to.

Při Spinning Around jsme Kylie bavili tím jak jsme stále dělali kruhy ve vzduchu. Následovala milovaná Your Disco Needs You a ještě lepší (má milovaná) On a Night Like This! Naprostá dokonalost!
________________________________________

A teď k tomu Portugalci nebo Španělovi nebo já nevím, co během koncertu v sobě objevil Mariah Carey. Hudba Kylie byla DOST hlasitá, mělo to grády, bylo to nadupané a i přesto jsem slyšel toho Španěla... myslím tu Mariah Carey za sebou. To dokáže naštvat, když někdo za Vámi zpívá a Vám to trhá uši.. OuuuUUUUjeeéééééaaaááááchhhháááchchhh. Na facku!
________________________________________


Následoval fantastický cover Need You Tonight! Perfektní! A poté Sexercize... bounce, bounce.


___________________________________________

Co asi tak mohu ke Kylie říct? Že je strašně charismatická, milá, usměvavá, sladka, příjemná, dokonalá a hlavně je vážně sexy! Vypadá naprosto dokonale - perfektně.
__________________________________________________________________

Na konci písně All The Lovers (před posledním refrénem) jsem Kylie ukázal z prstů udělané srdíčko. Kylie si toho všimla a ukázala mi srdíčko nazpátek. A rychle - když už jsem měl ten její oční kontakt - jsem jí poslal vzdušnou pusu a ona na mě ukázala a mrkla.. Je to například vidět v tomto videu od 2:25 - 2:32
_______________________


Závěr písně Kiss Me Once byla naprostá dokonalost. Kylie běhala sem a tam, šaty jí vlály, padala nám červená srdíčka celé to bylo takové kouzelné.


Konec byl naprosto fantastický. Atmosféra byla naprosto dokonalá. Nemám víc co bych řekl. Absolutně perfektní.


Into the Blue


Perfektní den, perfektní večer a perfektní koncert!

Kylie slíbila, že se do irska vrátí jak jen bude moct. A já jí věřím, že opravdu sama chce.
Bylo to neuvěřitelné.
 

12 people judged this article.

Comments

1 Lóra Lóra | Web | 9. november 2014 at 14:59 | React

Já jí mám moc ráda. Krásné fotky.

2 WhiteRose WhiteRose | 9. november 2014 at 17:33 | React

"Nejdřív to vypadalo, že místo Kiss Me Once Tour budeme mít Anti Tour" - to mě dostalo. :D
A chápu to dobře, že jsi měl lístek na normální stání a dostal ses do Golden Circle? :O

3 DelHorny DelHorny | Web | 9. november 2014 at 17:54 | React

Paráda!!!! Musel být zážitek s tim srdíčkem a mrknutim :-))

4 patw patw | 9. november 2014 at 18:02 | React

[2]: Nedostal. Golden(y) byly jen podel catwalku ale na konci bylo normální stání: takhle to vypadalo - http://tinypic.com/r/dra5fq/8 ;)

5 Sabča Sabča | Web | 15. november 2014 at 18:42 | React

Musel to být zážitek :-)popravdě jí neznám, ale to bude nejspíš tím, že mám raději jiný styl muziky
chtěla bych tě pozvat na svůj blog

6 Monča =)) Monča =)) | Web | 22. january 2015 at 14:48 | React

Úžasné, máš krásné zážitky! :-)

7 xFildax xFildax | Email | Web | 11. april 2015 at 16:14 | React

S Kylie jsem se setkal v Praze v roce 2011 před hotelem Mandarin, je neskutečně v pohodě. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement