KIM CATTRALL | DUBLIN FILM FEST

27. march 2015 at 15:02 | Patw
Když bylo koncem února oznámeno, že se Kim Cattrall osobně dostaví na promítání svého nového seriálu Sensitive Skin na Dublinském filmovém festivalu, a následně po promítání udělá veřejné Q&A, věděl jsem, že tam nemohu chybět.


Samantha Jones, nikdo jí tam pomalu jinak neříkal, zavítala do Dublinu v rámci evropské propagace seriálu Sensitive Skin, který je tvorbou Kanadského HBO. Věděl jsem, že jakmile půjdou lístky do prodeje okamžitě si pro něj jedu na Dublinskou pobočku festivalu. Jenže, to byl plán, který narušila nemoc a pomyšlení na to, že bych mohl Kim vidět se pomalu vytrácelo. Když jsem tedy týden na to, měl cestu do Dublinu, hned jsem tam běžel a doufal, že jsou lístky stále k dostání. A byly. Lístek byl v kapse a skutečnost, že na vlastní oči uvidím Samanthu Jones byla vzrušující. O svém nadšení jsem také informoval pomocí twitteru Kim, která odepsala:
Když nastal den D, nebo spíš den K, tak jsem se vydal do Dublinu s (plánovaně-neplánovanou) časovou rezervou. Čekala mě cesta přes celé město, z jednoho konce na druhý do obrovského nákupního centra, ve kterém je onen kinosál. Hned po příchodu jsem šel do kina abych zjistil v kolik hodin začnou pouštět lidi do sálu. Bylo mi řečteno, že lidi budou pouštět ve čtvrt na sedm, v půl sedmé pak projekce začne. Čas jsem trávil tak, že jsem si dvakrát prošel ono ohromné centrum, nakoukl do HMV a pak se pomalu vydal do kina, kde už se připravovali média. Reportéři, novináři, kamery a fotografové. Dostal jsem se mezi ně a zjistil, že příchod Kim je naplánovaný na sedmou hodinu, tedy během toho, co my v sále budeme sedět a sledovat dvě epizody seriálu.


Stál jsem ve frontě do sálu jako druhý, za jendím manželským párem, který mě předběhl, když jsem si šel pro pití. Ale to mi vůbec nevadilo. Ten manželský pár se začal pěkně bát, když jim přístroje na lístky nechtěli lístky propípnout. Všichni je uklidňovali, že chyba není na jejich straně, ale na straně přístrojů a že to za moment dají dohromady. Po pěti nebo deseti minutách jsem už kráčel do sálu. Mezitím, co jsme tam stáli a čekali, až začnou přístroje na lístky fungovat nám jedna z pořadatelek řekla, že Kim celou projekci zahájí intrem a po projekci bude ono Q&A.

V sále jsem si našel místečko v druhé řadě (na obrázku vyznačené žlutým x) přímo uprostřed. Přemýšlel jsem si nad první řadou, ale to už bych si krk koukáním na obrazovku lámal až moc. Když se sál začal naplňovat a lidí pomalu přibývalo stále jsem váhal zda si nesednout přeci jen do první řady abych jí opravdu poté měl na dosah. Všiml jsem si, že u bočních dveří kina se objevila i ochranka a bylo mi jasné, že Kim už je poblíž. Vedle mě se pak posadila jedna milá paní se kterou jsme to tam celé prokecali, tedy ne celé, při sledování jsme nemluvili, jen se nahlas smáli, ale jinak jsme tam mluvili a řešili vše od A do Z.


Když už byl celý sál naplněný, bylo vyprodáno, tak před obrazovku přišla pořadatelka, která přivítala Kim. Během toho, co paní pořadatelka mluvila Kim nenápadně vykoukávala ze dveří. Nejdříve celá vylezla ale poté opět rychle zalezla a já byl snad jediný, kdo jí viděl. Pak pouze pokoukávala a ve dveřích šly vidět jen její vlasy a kousek těla. Když pak vylezla ze dveří přímo před nás uvést celou projekci lidé nadšené tleskali a já sedící až na hraně sedačky a tleskající, dokonalé.

Slovy, že vynaložená snaha zahrát pár, který působí dojmem, že spolu je už třicet let se jí se svým hereckým partnerem povedla uvedla projekci a s máváním a slovy aby se nám to líbilo odešla z místnosti.

Projekce začala a všichni v sále se bavili. První díl jsem pravda už viděl, ale druhý díl ne a opravdu mě to místy bavilo, bralo za srdce a celkově bylo fajn smát se na celý sál se všemi lidmi.

Ty dva díly utekly strašně rychle. Mínusem toho všeho byl moment, kdy si můj soused v sále přinesl rychle popcorn a jedl mi ho přímo u hlavy. Rušící element. Naštěstí jsem se u seriálu bavil takže jsem si to i tak užil a hlučný popcorn ignoroval.

Co musím zmínit a asi trochu pomluvit je ochranka. Sice tam Kim měla své bodyguardy, ale kdyby někdo chtěl do sálu něco přinést tak se mu to asi povedlo. Nevím jestli lidem potom kontrolovali tašky, pravda já už byl v kině, ale mou tašku (měl jsem batoh na zádech) nikdo nekontroloval. Ale díky tomu jsem nepřišel o své pití, které jsem tam měl a tak jsem nemusel nikam běžet nebo trpět žízní.


Když projekce skončila, rychle se do prostřed sálu, přímo přede mě, postavil stoleček, dvě křesílka a dvě lampy. Za potlesku přišla Kim, posadila se a Q&A začalo. Celé Q&A moderovala jedna redaktorka, která mi moc smypatická nepřišla. Otázky zrovna chytré také neměla, a místo aby se ptala na něco "nového" tak pokládala stejné otázky, které už Kim zodpověděla v jejím psaném rozhovoru. Plusem ale bylo, že její otázky a odpovědi zabraly 45 minut. Poté přišla řada na otázky od fanoušků.

Kim se hrozně pobavila, když jeden fanoušek řekla, že se v její postavě Daviny vidí, že se s ní ztotožňuje. Kim se pobaveně zasmála, řekla, že na muže je to dost odvážné prohlášení, a ve své odpovědi mu dala za pravdu, že není ani první ani asi poslední, že Davina je postava, která je zahleděná do sebe, stejně jako její muž. Že všichni v tom seriálu jsou zahledění do sebe a s tím se spousta lidí ztotožní protože "tak to je."

Po této vtipné odpovědi a celkově oné situace mi bylo tak skvěle, že jsem začal tleskat do úplně tichého sálu. Hrobové ticho. A jen já - tlesk, tlesk, tlesk, tlesk - nic se nedělo, pomalu se přidali ostatní a Kim se začala opět pobaveně smáta. Kromě toho, že mé oblečení - červenobílá mikina - byla už dost super bodem na upoutání pozornosti, ale když asi třikrát během dvaceti minut sami roztleskáte celý sál to už je tak trochu větší upozornění... takže zpětně se ani nedivím, co se dělo pak.


Kormě jiného Kim během Q&A řekla, že pracuje i na psaní vlastního filmu, který by měl být inspirovaný dnem, kdy zemřel její otec, a dodala, "že tolik srandy v jeden den nikdy nezažila." Takže očekávejme černou komedii.

Kim se také rozpovídala o menopauze. Teprve až když ona sama prošla svým prvním návalem horka tak si uvědmila, že ony scény, kdy návaly procházela s postavou Samanthy Jones odflákla protože nevěděla přesně, co jí čeká. Svůj první nával horka přirovnala k hození do hrnce s vroucí vodou.

Také řekla, že když už nemá své vlastní děti tak právě seriál Sensitive Skin je její dítě. Je to její projekt, který si zamilovala a je to její dítě.

Na otázky Kim opravdu odpovídala pořádně. Žádné strohé "ano, ne, nevím, nikdy, jednou možná..." ale dlouhé odpovědi. Sama se nás pak ptala, zda nás svými odpovědmi nevyčerpává. Jednohlasně jsme řekli, že ne.

Čtyři otázky od fanoušků. Mezi nimi se i jedna dívka zeptala na to, zda by jí Kim mohla podepsat box set seriálu Sex ve Městě. Kim odpověděla, že potom ano. V ten moment mi v hlavě běžela spousta věcí. Jestli Kim vstane, namíří si to hned k této slečně, podepíše se a odejde nemám moc velkou šanci. Takže jsem přemýšlel jak rychle se k ní dostat. Podlést ono zábradlí a hned k ní hupnout, nebo na ní křičet, mávat. V hlavě mi běžely různé scénáře a všechny kolem toho jak rychle jednat až bude konec.

Když ona moderátorka večera řekla, že už končíme protože už došel čas tak Kim poděkovala, vstala a hned si to namířila ke mě! Nekoukala ani napravo ani nalevo prostě rovnou ke mě! Už během Q&A jsem měl foto připravené i fix. Jakmile šla ke mě, já už stál u zábradlí, které bylo přede mnou, v ruce fotky, fix a Kim začala psát. Poprosil jsem jí i o věnování a ona krásně začala psát "For Patrik..." pak mi fix vrátila.


Ve skutečnosti vypadá mnohem, mnohem líp než v televizi či na fotografiích. Člověk by ani nevěřil. Stála pár centimetrů ode mě. Po podepsání fotky, jsem jí ještě rychle poprosil o podpis (tentokrát na obal DVDčka filmu Sex ve Městě - chtěl jsem mít podepsáno něco, kde je prostě alá Samantha) a ona na mě, že zajista, ale že k tomu potřebuje ten fix. V tom jsem si uvědomil, že ten fix vlastně držím já a dal jsem jí ho, a ona se usmívala. Když si všimla, že je tam napsáno "Sex ve Městě" a ne anglicky "sex and the city" tak jsem jí řekl, že je to česká verze, stejně jako já, chytla mě za ruku, podepsala to, a poděkovala. Já děkoval ještě poté, co odešla.

Když se mi podepsala, tak se otočila a mezitím, co se mi podepisovala tak jí oblíčili lidé. Bodyguardi si stoupli velde Kim, každý z jedné strany, a pomalu jí vedli davem zpět do soukromé místnosti přes tlačící se lidi. po dvou minutách nebylo po Kim ani vidu ani slechu. Cestou se samozřejmě podepsala lidem, snad i té slečně s box setem. Byla strašně milá, smála se, byla vstřícná a prostě báječná. Bylo to neskutečné. Nezapomenu.

 

23 people judged this article.

Comments

1 Beran Beran | Email | Web | 27. march 2015 at 16:24 | React

Pěkný blog

2 Loretten Loretten | Web | 15. april 2015 at 11:20 | React

Chlap co žere Samanthu?! No není divu! :D Ale tohle se mi fakt líbí! :D

3 music-germany music-germany | Email | Web | 15. april 2015 at 12:14 | React

Bože můj .. já ji propásla! Jaktože mi to uteklo? :D Nechce se mi nějak moc věřit, že jde Irsko resp. Dublin do sebe :D Asi si to budu muset nějak víc hlídat, kurnik, tohle mě bude štvát ještě dlouho .. :/

4 Jana Jana | Email | Web | 15. april 2015 at 12:46 | React

To je úplně dokonalý článek :) takový sluníčkový, nadšený, perfektní!

5 Adelaide Adelaide | 15. april 2015 at 16:25 | React

Proč si na té fotce tak nepřirozeně vytahuje vrásky?

6 Booksholic Booksholic | Web | 15. april 2015 at 17:41 | React

Ó můj bože tak tohle ti megálně závidím!!

7 Claire Claire | Email | Web | 15. april 2015 at 18:02 | React

Tak to ti přeju a gratuluju! Já jsem také svého idola už potkala, Christophera Paoliniho, autora knihy Eragon a její následné tetralogie :)
Skvělý den!

8 Hidraww - hidraww.blog.cz Hidraww - hidraww.blog.cz | Web | 15. april 2015 at 18:07 | React

Tak to gratuluju! Samanthu v SVM jsem si také oblíbila! Závidím podpis i potkání! :)

9 Van Vendy Van Vendy | Web | 15. april 2015 at 18:44 | React

Bezvadné setkání! Sex ve městě je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a na Samantě se mi líbilo, že si s ničím nedělala hlavu a šla si za svým. Jinak ji z moc filmů neznám, a ten nový seriál jsem zatím neviděla.
Podle všeho to byl vážně dobře strávený den. A pak, upoutal jsi její pozornost! Určitě! :-)

10 Patw Patw | Web | 15. april 2015 at 19:47 | React

[3]:  Pro mě to byl taky šok. Ještě, že jsem si tento ročník festivalu ohlídal. Bylo to vážně super.

[5]: To je promo fotografie k seriálu Sensitive Skin a vytahuje si ty vrásky protože je to seriál mimo jiné i o věku a jak s ním "bojovat".

[9]: Upoutal pozornost, řekl jí něco málo, slyšel od ní poděkování. Bylo to vážně perfektní. :)

Děkuji všem za hezké komentáře! A blog.cz za umístění na hlavní stránku! :)

11 Teresa Teresa | Web | 15. april 2015 at 20:37 | React

Já takhle udělat akci, kde bude můj idol z dětství, tak bych asi nic neviděla, nic podepsaného neměla a ani bych se nic nedozvěděla. Byla bych tak paf, tak mimo, že bych asi nonstop omdlívala :-D Jinak Kim mám ráda právě díky sexu ve městě, kde je naprosto dokonalá.

12 Maruška H. Maruška H. | Email | Web | 15. april 2015 at 21:57 | React

To je úžasný :O podle toho co píšeš je fakt hrozně milá, také bych jí chtěla někdy potkat! :)

13 Pražský poděs Pražský poděs | Email | 15. april 2015 at 22:39 | React

Hm, to na mě se čtyřikrát podíval Robert Plant.

14 Kate Kate | Email | Web | 15. april 2015 at 22:57 | React

Pane bože, v životě jsem nikomu tak moc nezáviděla, jako teď tobě.
Kim je naprosto úžasná. Prostě Samantha.
Taky bych někdy chtěla mít to štěstí a potkat se s ní :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement