Megan Mullally & Nick Offerman / Dublin 2016

7. september 2016 at 22:37 | Patw |  Stand Up
Když jsem před deseti lety začal sledovat seriál Will & Grace a zamiloval si vedlejší postavu Keren Walker, která celou show kradla pro sebe (v tom dobrém smyslu slova), nevěřil jsem, že by se mi Megan Mullally (představitelku Karen) podařilo někdy vidět naživo. A tak roky šly, a Megan na mě po letech vyskočila v jiné show a to v Parks and Recreation, kterou jsem začal sledovat kvůli Amy Poehler, kde se Megan objevila jako Tammy číslo 2, aneb žena postavy Rona Swansona, kterého ztvárnil Nick Offerman (manžel Megan i ve skutečném životě). Takže když tato manželská dvojice vyjela na komediální turné 'Summer of 69: No Apostrophe', a ohlásila show v Dublinu okamžitě jsem věděl, že lístek musím mít.


Co od této show vůbec čekat? Nevěděl jsem. Zaznamenal jsem pár recenzí, ale nečetl jsem je. Nechal jsem se překvapit a víceméně pak očekával divadelní představení s hudbou, zpěvem a nějakým vyprávěním. O to překvapenější jsem byl, když jsem vešel do divadla a viděl na pódiu místo kulis jen dva stojánky na mikrofony, stoličku, ukulele a kytaru.

Před show divadlem zněl playlist aneb mix jazzu a blues písní, který byl nečekaný, ale zněl skvěle. Show začala krátce po osmé hodině. Před samotnou show bylo oznámeno, že je zákaz focení či natáčení. To by mě moc nezastavilo, ale čtyři metry ode mě stál bodyguard, který hlídal schody vedoucí z pódia. Nakonec ani to mě stejně nezastavilo. Za velkého aplausu na pódium přiběhl Nick s Megan na svých zádech. Několikrát s ní oběhl pódium, napravo, nalevo, zavrtění uprostřed a pak Megan slezla z jeho zad. Ještě dvě minuty po tomto začátku celé divadlo tleskalo a řvalo.Oba nás všechny uvítali, poděkovali, že jsme přišli a řekli o čem jejich show bude. O lásce. O lásce dvou lidí, tak silné, že i ostatní dnes z divadla budou odcházet nadržení. "Za chvíli spolu oslavíme čtrnáctileté výročí. Což je v Hollywoodu jako 635 let." A zazpívali první píseň večera. Ano, nenapadlo by mě, že jejich show bude takové hudební stand up vystoupení, ale přesně takové to bylo. Nick se chopil kytary, Megan se posadila a do klína si usadila ukulele. A spustili první song, který byl doslova o jejich genitáliích. "Tohle je má první návštěva Irska a nikdy jsem si nemyslela, že se irskému publiku představím takto," řekla Megan po té co dohráli. Nick se pak chopil slova s tím, že ochutnal místní nápoj Guiness, který úmyslně vyslovil jako 'gujnes' a dodal, že je nechutný.

Následovalo krátké povídání na téma politiky, protože Trump, a poté následovala píseň přímo o něm. Po mírném politickém rýpnutí, se oba vrátili k sobě a následovaly neuvěřitelné dvě hodiny plné vtipů ať už zpívaných či mluvených. Megan začala vyprávět o tom jak se jim stýská po tom druhém, když spolu nejsou. Stýská se jim tak moc, že si neustále píší, ale ne emaily, nebo sms zprávy ale dopisy - není nad romantickou klasiku. "A zrovna tady náhodou máme pár našich dopisů, chcete abychom je přečetli?" Lidí řvali, že samozřejmě ano.

Začal Nick a procítěně začal číst svůj dopis: "Drahá Megan, strašně mi chybíš. Nevím, co si bez tebe mám počít, zdá se to jako věčnost, jsi daleko moc dlouho. Abych se rozptýlil rozhodl jsem se vzít si studené pivo a sýr. Moc mi chybíš, prosím, vrať se z toho obchodu." Celé divadlo začal řvát smíchy.


Meganina odpověď: "Drahý Nicku, právě jsem dostala tvůj dopis, bylo chytré poslat ho po poštovním holubovi. Také mi strašně moc chybíš, a tak abych si aspoň trochu přišla, že jsi tu se mnou, lehla jsem si do boxu se sýry a to jen ve svém spodním prádle. Tak moc mi chybíš. Je mi jedno, že na mě lidé koukají. Je tu i policie, ale házím na ně mražená kuřata. Jsem tak chladná, ale ne jako ta kuřata. Tvá Megan." Věřte, že jsem řval smích, tohle se zapomenout nedá a pamatuji si to jako bych to právě slyšel.

Nick odepisuje. "Má Megan. Ukradl jsem Uber. Mám sice peníze a mohu si za Uber dovolit zaplatit ale tohle byla jedinečná příležitost a tak jsem ukradl Uber. Nemohu se dočkat až tě zase uvidím. Jo a také jsem zabil chlapa. Ne, nebyl to řidič Uberu, jen prostě chlap, co mi stál v cestě. Už jsem u obchodu. Jdu dovnitř, za tebou. Miluji tě.
A dostáváme se k odpovědi Megan. "Drahý Nicku. Píšu ti právě ze sedačky spolujezdce." Řev celého divadla byl šílený. Smích. Já jsem měl co dělat abych se přestal smát, ale když divadlo utichlo najednou jsem se nahlas rozesmál a spustil tak lavinu smíchu kolem sebe. Vím, že jako obyčejný text to moc zábavné není, ale jak to oba živě podali, tak vážně, s city, kamennými tvářemi - dokonalost. "I když sedím přímo vedle tebe, vzdálenosti mezi řídící pákou a držákem kelímků je pro mě hrozně velká, prosím, vezmi si mě do svého klína!"

Odpověď Nicka: "Drahá Megan, snědl jsem toho poštovního holuba." The end.


Ale celá show nebyla jen o tom jak moc se milují. Hádají se stejně jako každý pár. "Ukážeme jim jak se hádáme?" Zeptala se Megan.
"Samozřejmě, chceš aby viděli jak se hádáme tak jim to ukážeme," opáčil Nick.
"Počkej, já se ptala jestli jim to ukázat chceš."
"No a já ti drahá odpovídám."
"Ale říkáš to jako bych rozhodovala za tebe."
"To neříkám."
"Takže říkáš, že tě ignoruji nebo že jsem blbá?"
Poklona k divákům.

Ale pak Nick řekl, že přeci jen mají dlouholetý spor, spor ve kterém ani jeden nechtěl a dodnes nechce ustoupit. A tak se rozhodli, že nám každý řekne svou verzi příběhu a diváci pak svým potleskem rozhodnou, kdo má pravdu.
Nick začal jako první. Vyprávěl o tom jak před lety našli nádherné místo, místo v přírodě kde si chtěli postavit domek, bylo to tak krásné místo, že i da Vinci by měl problém to nakreslit. Tři kopce vedle sebe, les, jezero. Nick by si zde vedle domku postavil i svůj obchod s dřevěným nábytkem, který ve volném čase tvoří. Bylo to nádherné místo do nějž chtěl zasadit dům pro svou ženu i sebe. Ale mělo to jeden háček. Ve výhledu, z onoho potencionálního domku, překáželi dva majestátní dubové stromy. Nádherné stromy, ano kdyby se ty stromy pokáceli, bylo by to jakoby člověk místo na schránku koukal do tváře Bohu, ale ty dva dubové stromy měli tři sta let. "A takhle herečka z Will & Grace si sem chtěla přijít a ty stromy kvůli lepšímu výhledu pokácet." Dovyprávěl Nick.

"Tak já Vám něco povím," řekla Megan. "Řeknu Vám pravdu o tom jaký Nick je ve skutečnosti. Znáte ho třeba ze seriálu Parks & Recreation. Možná jste ho viděli v druhé sérii seriálu Fargo, nebo ve druhém filmu 22 Jump Street, je to muž sequelů! Muž sequelů jehož koníčkem je vyrábění dřevěného nábytku! Dřevěných židlí! Z čeho ty tvé židle asi jsou Nicku? A ty tvé velké jídelní stoly! Z čeho se ty dřevěné věci vyrábějí? Kolik stromů pro takový stůl musí zemřít aby jsi je v tom svém obchodě mohl prodávat?! A já jsem ta špatná, že chci kvůli lepšímu výhledu pokácet dva stromy." Zakončila svou verzi Megan. Lidé pak svým hlasitým pokřikem dalo za pravdu jí a Nick porážku přiznal.


Poté si Megan s Nickem pozvali na podium jeden pár z diváků. Nejdříve se přihlásil jeden pár, ale Nick odmítl, protože ho děsí těhotné ženy a tak dostal šanci jiný pár. Zahráli si hru, zda se oba znají a hodí se k sobě. Zatímco Nick onen pár zpovídal, Megan vzala mladé ženě kelímek s pitím a dala ho bokem na stoličku. Pak jí vzala i kabelku aby ji nepřekážela zatímco bude na tabulku psát odpovědi. Během toho, co si onen pár povídal s Nickem, Megan ukázala lidem aby byli potichu a začala jí prohlížet kabelku. Ze srandy vytáhla peněženku a z ní peníze. Pak to samozřejmě vrátila. Po pár otázkách a odpovědí Megan vytáhla ženin mobil a řekla "Ah, máš slabou baterku." Nakonec si udělali selfíčko a bylo to. Během onoho momentu, co jim Megan i Nick pokládali vtipné otázky a dávali jim na možnost ze čtyř odpovědí, Megan přišla a stoupla si přímo naproti mě na pódiu a já si řekl, teď nebo nikdy, kašlu na to a dvakrát jsem si Megan vyfotil a doufal jsem, že mě bodyguardy stojící kousek ode mě nějak nesprdne.

Byla tam i taková intimní část, romantická, a to chvíle kdy Nick i Megan zpívali zamilovanou píseň, kterou každý napsal pro toho druhého. Zatímco Nick zpíval svou píseň Megan byla v zákulisí, kde byl pak i Nick poté, co nechal podium Megan aby mohla zazpívat i ona jemu svou zamilovanou píseň. Poté si spolu zazpívali vtipnou píseň svých svatebních slibů. A pak si vyhlédli jeden pár v publiku kterému věnovali následující píseň. "No tak, nestyď se," říkala Megan onomu muži sedícímu v publiku. "Máš na sobě tričko s nápisem 'Adventure awaits' tak tady to je." Až když píseň dozpívali řekla Megan svému muži po boku. "Víš, zdá se mi, ale ti dva nebudou asi pár ale sourozenci." A kluk z hlediště jim řekl, že je bratranec té ženy. Nick na nic nečekal a bystře řekl "No, to je stále legální ne?" A opět rozesmál celý sál. Nick dokázal celý sál rozesmát jen svým smíchem, Megan si získala srdce už jen tím, že prostě byla svá normální ženská, dokonalá, usměvavá a milá.

Celý večer zakončila společná píseň. Píseň o pravdě. Píseň ve které jak Megan tak i Nick zpívají věci, které o nich lidé nevědí - jako třeba to, že spolu chodili čtyři měsíce než se spolu vyspali, nebo že Warren Beatty jel po Megan, i Nick zmínil svůj strach z těhotných žen. Po tomto hudebním kousku následovalo divoké a hlasité standing ovation od diváků v sále. Pak se světla ztlumila, rychle se z pódia sklidilo vše co mohlo, Nick i Megan pomohli dát rychle věci na stranu, a celý večer zakončili společným tancem, vtipným, energetickým a plným romantiky. Druhé standing ovation, poklona, poděkování a konec.

Naprosto fantastická show. Mix hudebního i vypravěčského stand upu jsem nečekal a byl jsem velmi překvapen. Perfektní show při které jsem se smál tak hodně, že jsem se bál, že bych se z toho smíchu mohl i pozvracet. Vážně jsem měl velké záchvaty smíchu. Bylo to dokonalé a perfektní.

 

3 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement